Web Tasarım 2k Dijital tarafından yapılmıştır.
                    
Battaniye Yıkama

Battaniye Yıkama

Battaniye yıkama hizmeti Çınar Halı Yıkama Fabrikasının vermiş olduğu diğer temizlik hizmetlerinden bir tanesidir. Sağlamış olduğu diğer hizmetler gibi battaniye yıkama hizmetinde de gerekli olan özen ve hijyene dikkat etmektedir. Battaniye yıkama ya özel endüstriyel makineler ile verilen hizmet sonrası battaniyeleriniz %100 doğal deterjanlar ve kusursuz hijyene maruz kalacak pırıl pırıl olacaktır. Her hizmette olduğu gibi battaniye yıkama hizmeti sonrasında da olumlu olan geri dönüşler hizmet kalitesinden asla ödün vermediğimizin göstergesidir.

            Kışın soğuğunda içinizi ısıtan en güzel ev tekstil ürünüdür battaniye. Pamuklu, yün ve polyester gibi birçok battaniye çeşidi vardır. Günümüzde olmasa da eski zamanlarda bazı bölgeler de yalnız keçe ve keçe yün karışımı battaniyeler de kullanılmıştır. Hatta şimdilerde mevsimlik ince battaniyeler bile üretildi. Böylelikle battaniyeler her mevsim evinizin vazgeçilmezi oluverdi.

Sık sık kullanılan bir ürün özellikle de teninizle devamlı olarak temas halinde ise temiz olmalıdır. Aksi takdirde gözle görülmeyen toz, kir ve bakteriler siz farkına bile varmadan sağlığınızı etkileyebilir. Özellikle pamuklu ve yün battaniyelerinizin en ufak bir hareketle ne kadar toz yaydığını tahmin edersiniz. Bu nedenle de en doğru en uygun koşullarla battaniye yıkama yapmalısınız. Battaniye yıkama işlemi iki şekilde yapılabilir. Elde battaniye yıkama ya da çamaşır makinesinde battaniye yıkama gibi. Battaniye yıkama işlemi evde yapıldığında %100 temiz battaniye elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Battaniyeler büyük çaplı tekstil ürünleri olduğundan ev tipi makinalar battaniyelerinizin temizlenmesi için yeterli su ve deterjan sağlayamayacaktır. Ancak endüstriyel tipi makinalar ile battaniye yıkama için uygun programlar seçilerek sağlıklı bir battaniye yıkama işlemi yapılabilir. Battaniyeler sahip olduğu tüylü dokusu itibari ile havada uçuşan gözle görülen görülmeyen tozu kiri ve bakteriyi hapsetmeye müsait yapıdadırlar. Bu toz, kir ve bakteri de elbette sağlığınızı tehdit eder düzeyde olabilir özellikle de alerjik bir yapınız varsa bu zarar kaçınılmazdır.

Battaniye yıkama sıklığı sizin kullanma sıklığınıza bağlıdır. Battaniyenizi ne kadar sık kullanıyorsanız o kadar sık battaniye yıkama yapmanız gerekir. Eğer tam battaniye kullanma mevsiminde iseniz o zaman mevsim süresince en az 2 veya 3 kere battaniye yıkama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu mevsim elbette kış mevsimi olduğundan kışın seyreden soğuk hava koşulları battaniye yıkama işlemi görmüş battaniyelerinizi kurutmak için uygun olmayan zorlu hava koşulları demektir.

Soğuk havalar değil battaniye normal çamaşırlarınızı bile kurutmanız da zorlanmanızı sağlarken kalın dokulu battaniye yıkama yapmak onların kuruması için fazlaca beklemenize sebep olacaktır. Bunun dışında ıslak battaniyeleriniz hacim olarak ağır olacağından çamaşır ipleriniz onları taşıyamayıp koparak battaniye yıkama işleminden geçmiş battaniyeleriniz yere sokağa düşerek toz ve kir yetmezmiş gibi sokağın tüm pisliğine maruz kalacaktır. Emekleriniz boşa gitti mi şimdi yeniden battaniye yıkama yapmanız gerekecek elbette ama aynı son kaçınılmaz olacak elbette.

Ama endişe etmeyin biz Çınar Halı Yıkama Fabrikası olarak diğer hizmetlerimiz gibi battaniye yıkama hizmetimizde de yanınızdayız. Mevsim kışmış havalar soğukmuş battaniye yıkama k istediğinizde tüm bunları dert etmenize gerek yok. Battaniyeniz kirlendi mi ya da mevsim geçişine girerken battaniye yıkama yapıp içiniz rahat bir şekilde mi kullanmak istiyorsunuz bunların hiçbiri sizi yormasın en az sizin kadar sizi ve sağlığınızı önemsiyor ve sağlığınıza en uygun battaniye yıkama şampuanı ve battaniye yıkama ya özel leke çıkarıcı ürünler ile battaniye yıkama hizmeti veriyoruz.

Öncelikle battaniye yıkama yapılacak olan battaniyelerinizin üzerini dikkatle inceleyip leke analizi yapıyoruz. Analiz sonrası varsa lekelere battaniye yıkama ya özel leke çıkarıcılar ile müdahale edip lekeleri yumuşatıyoruz. Lekelerin tamamen çıktığından emin olduktan sonra battaniye yıkama ya özel programlı endüstriyel makinalarda battaniye yıkama yapıyoruz. Battaniye yıkama işleminde 4 program kullanmaktayız. Battaniye yıkama ya özel ön yıkama, ana yıkama ve son olarak durulama ve sıkma programları kullanılarak battaniye yıkama işlemi sonlanmış olur. Daha detaylı bakacak olursak;

Battaniye Yıkama Aşamaları

Battaniye Ön yıkama

Bu programda battaniyeleriniz yaklaşık 150 lt suda deterjansız olarak 20 dk boyunca bekletilir ve kaba kirinden arınması sağlanır. Battaniyenin yüzeyine çıkan bu kirli su boşaltılarak tamamen battaniyelerinizden uzaklaştırılır.

Battaniye Ana Yıkama

Ön yıkama sonrası boşaltılan kirli su yerine makine yeniden 150 litre temiz su çeker ve battaniye dokusuna özel seçilmiş programa göre su ısınır ve sonrasında otomatik olarak deterjanı alır. Yaklaşık olarak 45 dk boyunca süren bu program sonrasında suyu boşaltır.

Battaniye Durulama

Bu programda köpük ve deterjanından arındırılmak istenen battaniyeler yaklaşık 25 dk boyunca durulama işleminden geçer.

Battaniye Sıkma

Tıpkı evlerimizdeki çamaşır makinalarımızda olduğu gibi son olarak sıkma işlemi yapılır. Sıkma işleminde durulaması tamamlanmış olan battaniyeleriniz %90 oranında suyundan arınır ve geri kalan nem yüzdesini kaybetmesi için özel kurutma odalarına alınırlar.

5. Halı Yıkama Sonrası Havalandırma ve Kurutma

Halı yıkama makinemizde yıkanıp sıkma işlemi sonrası fazla sularından arınmış olan halılarınız tamamen hijyenik kapalı bir alan olan kurutma odamızda havalandırılarak kötü bir kokuya, sokağın toz ve isine maruz kalmadan nem kokmadan misler gibi kurutulur.

6. Halı Yıkama Sonrası Kontrol ve Paketleme

Halı yıkama fabrikamız kuruduklarından emin olduğu halılarınızın son leke kontrollerini de yaptıktan sonra özel şeffaf ambalajlar ile paketleyip gönderime hazır hale getirir.

7. Halı Yıkama Sonrası Müşteri ile İletişim ve Eve Teslimat

Halı yıkama fabrikamız tarafından tertemiz olmuş ve özenli bir şekilde paketlenmiş halılarınız size gönderilmeden önce halı yıkama fabrikamız iletişim numaranızdan sizinle görüşüp müsaitlik durumuz öğrenir ve onay vermeniz durumunda halılarınız size verilen gün ve saat aralığında evinize teslim edilir.

Battaniye yıkama işlemi bittikten sonra özel kurutma odalarında toz ve bakteriden korunarak kurutulan battaniyeleriniz son olarak hijyenik koşullarla size özel olarak hazırlattığımız battaniye çantalarına konularak adresinize teslim edilir.

            Kalın battaniyeler ve soğuk hava koşulları bunlar battaniye yıkama hizmeti vermemiz için engel teşkil etmiyor. Özel olarak hazırlanmış kurutma odalarında battaniye yıkama işleminden geçmiş battaniyeleriniz mis gibi kokan özel battaniye yıkama deterjanlarının kokusunu da koruyarak özenle kurutulmaktadır.

Tıpkı diğer hizmetlerimiz gibi battaniye yıkama hizmetimizde de evlere servisimiz bulunmaktadır. Battaniye yıkama hizmeti almak isteyen siz değerli müşterilerimiz bizi arayıp gerekli iletişim bilgilerini bize ilettiği takdirde bölge servisimiz battaniye yıkama hizmeti vermek adına adresinize gelip bizzat evinizden battaniye yıkama işlemi yapılacak olan battaniye veya battaniyelerinizi teslim alacaktır.

Uygun battaniye yıkama koşulları ve uygun kurutma işlemi görmüş olan mis kokulu ve tertemiz olmuş battaniyeleriniz hijyenik koşullarda ambalajlanıp yine evinize teslim edilecektir.

Hizmet sonrası bizimle tekrar iletişime geçip eğer varsa farklı talep ve beklentilerinizi de bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Biz vermiş olduğumuz hizmetin tam olarak arkasında duruyoruz ve sizin yeniden aynı hizmeti almak için bizimle irtibata geçeceğinize hiç kuşkusuz eminiz. Hatta diğer hizmetlerimizi de merak edip almak isterseniz emin olabilirsiniz ki aynı memnuniyeti yaşayacaksınız çünkü biz her yıkama hizmetimizi aynı özen ve düzen içerinde yapıyoruz. Sizin gülen yüzünüz ve olumlu her dönüşünüz bizim en büyük teminatımızdır.

Kışın tercih edilen bir battaniye türü de var ki onun hakkında size birkaç bilgi vermek daha doğrusu birkaç uyarıda bulunmak isteriz. Bahsi geçen battaniye türü elektrikli battaniyedir.

            Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar sonucu Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Çömlekçi tarafından Elektrikli battaniyenin göğüs kanserine büyük bir etken olduğu ifade edilmiş. Bunlara ek olarak kan yapım mekanizmalarını etkileyip kan kanserine etken olduğunu yasaklanması gerektiğini söylemiştir. Bizde sizler için elektrikli battaniye kullanmanın zararlarını araştırdık ve paylaştık.

Elektrikli Battaniyenin Zararları

Kışın ısınmak için en çok tercih edilen battaniye türlerinden biri olan elektrikli battaniyeler hakkında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Kullanım koşulları bakımından birçok kişi ısınmak ve daha iyi uyuyabilmek için elektrikli battaniyeleri tercih ediyor. Ama bilinçsiz bir şekilde elektrikli battaniye kullanımı yarardan çok zarara neden olmaktadır.

Elektrikli Battaniyenin Ne Tür Zararları vardır?

Yangın: Elektrikli battaniyeler çoğunlukla yatağı ısıtmasına olanak sağlaması açısından uyumadan yarım saat kadar önce açılır ve ısıtılır. İşte tehlike tam da bu noktadan sonra başlar. Kışın soğuğunun vermiş olduğu yoğun uyku hali ve sıcacık bir yatak hayaliyle battaniyeyi fişte takılı halde bırakıp uykuya dalmak içten bile değil. Bu durum da elektrik kaçağına ve bu kaçaklarında yangınlara neden olmasını sağlamaktadır. Yapılması gereken kesinlikle ve kesinlikle uyumadan hemen önce battaniyeyi fişten çıkarmaktır.

Elektro manyetik radyasyon yayma zararı

            Elektrik ile çalışan elektrikli battaniyeler elektro manyetik bir radyasyon yayarlar. Birde yangın ve kaçak riskini göze alıp gece boyunca açık tutulan elektrikli battaniyelerin ister üzerine oturun ister altına girerek uyuyun bu zaman süresince radyasyona maruz kalırsınız. Belki başlarda bunun etki ve zararlarını fark edemeseniz de ilerleyen dönemlerde radyasyonun vermiş olduğu etki ile vücut sıcaklığınızda artış ve hücrelerinizde yanmalar oluşmaya başlayacaktır. Bu da yetmezmiş gibi yayılan radyasyon yüzünden vücut hücreleriniz ölecek veya genetik değişmelere sebebiyet verecektir. Ve sonunda birçok hastalık kaçınılmaz olmaya başlayacaktır. Bu hastalıklardan en tehlikeli olanlarından biri kanserdir. Birçok araştırma bunun gerçekliğini ortaya koymuştur.

Biz Çınar Halı Yıkama fabrikası olarak elektrikli battaniye alır ve kullanırken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Tüm bu zararların hiçbiri olmasaydı dahi en azından bütçenize zararı olacağı çok açıktır. Elektrikli battaniye kullanmak özellikle de sabaha kadar fişte takılı battaniye demek yüklü elektrik faturası demek.

            Her şey bir yana sağlığımız yaşam kalitemiz açısından en önemli etkendir. Sağlıklı olmanın en büyük temellerinden bir de temiz olmak ve hijyen kurallarına dikkat etmekten geçer. İster yün battaniye ister pamuklu battaniye ister pelüş battaniye ister keçe battaniye olsun hepsi de kışın tenimizle yakından temas halinde olacağından hijyenik olmalarına ve battaniye yıkama talimatlarına dikkat etmeliyiz. Elektrikli battaniye de az önce saydığımız battaniye türleri gibi temizliğine dikkat edilmesi gereken bir battaniye türüdür. İşte elektrikli battaniye almamamız gerektiğine bir neden daha söylemiş olduk. Battaniye yıkama işlemi elektrikli battaniyeler için pek de mümkün gözükmüyor. Yeni teknolojilerde geliştirilen battaniyelerin elektrik aksamı çıkabilse dahi bu da sizin için zahmet ve zaman kaybından başka bir şey değildir. Battaniye yıkama bir zaman kaybı ve zahmet unsuru değil zaruriyettir. Kışın battaniye ile sağlıklı ve huzurlu bir uyku istiyorsak tavsiye edilen sıklıkta battaniye yıkama yapmamız gerekmektedir.

            Sağlığınızı önemsiyorsanız size tavsiyemiz pamuklu ve yün battaniye kullanımı olacaktır. Hem elektrikli battaniye gibi şimdi bu battaniye yıkama işi nasıl olacak diye düşünmenize gerek yok hem de nefes alan dokusu ile daha sağlıklı bir ürünle ısınmış olacaksınız. Yün kolay yanmayan soğuğu geçirmeyen, kolay ıslanmayan, terletmeyen, teri emen, ağrıları alan, bit ve pire bulundurmayan sağlıklı bir dokuya sahiptir. Ancak yün tekstil ürünleri çabuk güvelenme yapabilir size bir dip not düşelim yün olan tekstil ürünlerinizin bulunduğu dolaba at kestanesi koyabilirseniz güvelenme yapmayacaktır. Böylece battaniye yıkama işleminden geçmiş mis gibi yün battaniyelerinizi güvelenme tehlikesine karşı korumuş olmanın rahatlığını yaşarsınız. Ayrıca yün battaniye elektrikli battaniyenin aksine elektriği de geçirmez.

Tıkla Ara