Web Tasarım 2k Dijital tarafından yapılmıştır.
                    
Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı yıkama sektör olarak çok fazla yayılmış olsa da bu konu da uzman halı yıkama yapan halı yıkama firmalarının sayısı çok daha sınırlıdır.  Merdiven altı halı yıkama firmaları ucuz fiyatla halı yıkama yaptıklarını söyleyerek sizlerin dikkatini kendi üzerlerinde toplamakta ama halı yıkama da kaliteden tamamen yoksun olmaktadır. Halı yıkama hususunda İstanbul Avrupa yakası halı yıkama bizden sorulur desek fazla abartmış olmayız sanırız. Uzman halı yıkama kadromuz 15 yıllık zengin halı yıkama tecrübemiz ve daha da ötesi siz değerli müşterilerimizin bize bıraktığı gülen yüzler halı yıkama hususunda en büyük referansımız.

Her evin vazgeçilmezi olmazsa olmazıdır hijyen kavramı. Tabi bunu sağlamak için en çok kullandığımız, evin dekorundaki belki de en önemli aksesuar olan halılarımızın temiz olması hem hijyenik bir ortam sağlanması hem de gözle görülmeyen bakterilerden bizi ve sağlığımızı korumamız açısından oldukça önemlidir. İşte tam da bunun için halı yıkama işlemlerini özenle yapıyoruz. Özellikle de çocuklu evlerde halı yıkama özeni çok daha fazla önem taşır. Bunu en iyi ebeveynler bilir ki çocuklar halıların üzerinde oynamaya zıplamaya ve hatta yuvarlanmaya bayılırlar.

İşte biz tam da ebeveyn özeniyle sanki ailenizin üyesi gibi halı yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizi arayarak halı yıkama talebinde bulunmanız. Telefonun diğer ucunda size halı yıkama hizmetlerimiz hususunda bilgi verecek olan halı yıkama ekibimiz olacak. Öncelikle size tavsiyemiz bize yada başka halı yıkama fabrikasının halı yıkama sını isterseniz fiyat araştırması yapmanın yanı sıra; halılarınızın hangi halı yıkama aşamalarından geçeceği, halı yıkama işleminde halılarınızın tek tek yıkanıp yıkanmayacağı, halı yıkama da hangi marka şampuan ve leke çıkarıcı madde ile halı yıkama yapılacağı konusunda bir ön bilgi almanızdır (maalesef halı yıkama da havuz sistemi denilen halı yıkama yöntemi hijyenden yoksun halıların üst üste istiflenip halı yıkama işlemi yapıldığı çağ dışı bir halı yıkama yöntemidir ve çok fazla merdiven altı firmada yapılmakta ve çoğu müşterinin bu tarz halı yıkama işleminden haberi  dahi olmamaktadır).

Biz Çınar Halı Yıkama Fabrikası olarak halı yıkama işine önem veriyor, halılarınızı tek tek başka halıların toz ve kirini birbirine karıştırmadan halı yıkama yapıyoruz. Yani başka bir değişle halı yıkama işlemi sırasında evde evcil hayvan besleyenlerin halıları ile sizin halılarınızın sularını birbirine karıştırmıyoruz. Halı yıkama işleminde Promaks Marka şampuan kullanmaktayız. Halılarınız parlak ve yumuşak bir dokuyla %99 leke çıkarma garantisi ile halı yıkama yapılıp sizlere teslim edilmektedir. Halı yıkama işleminden geçip teslim aldığınız halılarınızı evinize serdiğinizde evinize hijyen ve mis gibi parfüm kokusu yayıldığını fark edeceksiniz.

Her evde farklı dokularda halılar olması dolayısı ile her halı yıkama da halıyı dokusuna uygun koşullarda yıkamaya ayrı bir özen gösteriyor halı yıkama fabrikamız. İster Nepal halı yıkama, ister yün halı yıkama, saggy halı yıkama, makine halı yıkama, el dokuması halı yıkama olsun her biri dokusuna uygun koşullarda özenle temizlenmektedir. Her mevsim hizmete açık olan halı yıkama fabrikamızı arayıp hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde saha da olan halı yıkama servis araçlarımızın size en yakın olanları adresinize yönlendirilerek halılarınız evlerinizden ücretsiz olarak teslim alınır ve halı yıkama ya getirilir. Sizden teslim alınan halılar karşılığında tarafınıza halı yıkama fabrikamıza ait bir makbuz verilir.
Halı yıkama fabrikamıza gelen halılarınız halı yıkama esnasında sırası ile şu aşamalardan geçer:

1. Halı Yıkama ‘dan Önce Toz Alma

Siz değerli müşterilerimiz evinizde her ne kadar elektrikli süpürge kullanmış olsanız dahi halılarınızın derinliklerine inmiş olan tozlar orda kalacaktır. Halı yıkama fabrikamızda kullanmış olduğumuz ileri teknoloji toz alma makinasıyla halılarınız dövülerek tozlarından iyice arındırılır. Tabi işlem sonrası sıra hemen halı yıkama aşamasına geçmez. Önce leke kontrolü elbette.

2. Halı Yıkama ‘dan Önce Leke Kontrolü

Halılarınızın toz alma işlemi bittikten sonra varsa lekeleri kontrol edilir ve var olan lekenin türüne göre leke çıkarıcı dökülüp belli bir süre bekletilir ve leke yumuşatılır. Bu işlem halı yıkama işlemi öncesi yapılması gereken önemli bir aşamadır. Ve sonrasında halı yıkama aşamasına geçilir.

3. Halı Yıkama

Leke çıkarma işlemi sonrası halılarınız 8 rulo fırçası ile ön ve arka yüzü olmak üzere çift tarafı da otomatik olarak detaylıca halı yıkama makinalarında yıkanır. Son teknoloji olan halı yıkama makinamız adeta ilk günkü parlaklığına getirecek şekilde özenle halı yıkama işlemi yapar. Halı yıkama işlemi sonrası sıkma işlemi başlar.

4. Halı Yıkama Sonrası Sıkma

Halı yıkama makinemizde özenle yıkanan halılarınız özel kurutma makinalarında iyice sıkılarak fazla sularından arındırılır. Böylece halı yıkama makinelerimizde yıkanıp tertemiz olan halılarınızın daha hızlı kurumalarına zemin hazırlanmış olur.

5. Halı Yıkama Sonrası Havalandırma ve Kurutma

Halı yıkama makinemizde yıkanıp sıkma işlemi sonrası fazla sularından arınmış olan halılarınız tamamen hijyenik kapalı bir alan olan kurutma odamızda havalandırılarak kötü bir kokuya, sokağın toz ve isine maruz kalmadan nem kokmadan misler gibi kurutulur.

6. Halı Yıkama Sonrası Kontrol ve Paketleme

Halı yıkama fabrikamız kuruduklarından emin olduğu halılarınızın son leke kontrollerini de yaptıktan sonra özel şeffaf ambalajlar ile paketleyip gönderime hazır hale getirir.

7. Halı Yıkama Sonrası Müşteri ile İletişim ve Eve Teslimat

Halı yıkama fabrikamız tarafından tertemiz olmuş ve özenli bir şekilde paketlenmiş halılarınız size gönderilmeden önce halı yıkama fabrikamız iletişim numaranızdan sizinle görüşüp müsaitlik durumuz öğrenir ve onay vermeniz durumunda halılarınız size verilen gün ve saat aralığında evinize teslim edilir.

Nepal Halı Yıkama

Nepal Halı; Uzak doğunun kültürünü en iyi şekilde yansıtan birinden güzel motifleri içinde barındıran hem sade hem şık halı çeşididir. Klasik diyebileceğimiz halı renkleri dışında daha aydınlık renkler kullanılır. Oldukça hassas bir dokuya sahip olan bu motifli halıların leke oluşması durumunda çok dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Nepal Halı gerçekten çok önemli bir kültür mirasıdır diyebiliriz. Uzak doğudan ülkemize gelmiş ve burada da kabul görmüş olan bu halının temizliği uzman halı yıkama fabrikalarında özenli bir şekilde yapılmalıdır. Çınar halı yıkama fabrikası olarak Nepal halılarınızı renklerini birbirine karıştırmadan halı yıkama makinemizde yıkarız.

Yün Halı Yıkama

Yün Halı; kullandığı malzeme açısından oldukça pahalı bir halı türüdür. Çünkü halı üretiminde kullanılan en nitelikli elyaf türüdür yün. Hem dayanıklı hem de esnek bir yapıya sahip olan yün halının diğer elyaf türlerine göre leke tutma oranı daha fazladır. Buna rağmen dayanıklı ve konforlu yapısı sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Yün halılarınızın temizliği konusunda size bazı önerilerde bulunmak isteriz. Bu önerileri dikkate almanız yün halılarınızın halı yıkama işlemi sonrası kullanım ömrünü uzatacaktır. Öncelikler yün halılarınızı kesinlikle silkelemeyin ve eski bir yöntem olan dövme yöntemi ile tozlarını atmaya çalışmayın. En sağlıklı yöntem halılarınızı elektrik süpürgesi ile süpürüp temizlemek olacaktır. Bunun dışında eğer halınız yıkama ihtiyacı duyulacak kadar kirlendi ise uzman halı yıkama cılardan halı yıkama konusunda destek almanızı öneririz. Yani halı yıkama temizliğini uzman ellere bırakmanız sizin için en doğru tercih olacaktır. Tecrübesiz ellerde halı yıkama işlemi yaptırdığınız taktirde halılarınızın renk ve dokuları bozulacaktır. Ev ortamı da olsa halılarınızın kirlenmesine zemin oluşturacak kan, alkol, meyve suyu, çikolata, yağ gibi daha birçok leke tipi vardır. Halı yıkama fabrikamız leke çıkarma konusunda da size %90 leke çıkarma garantisi vermektedir. Halı yıkama da oldukça fazla tecrübeye sahip olan halı yıkama fabrikamız renk ağartıcı kimyasallardan sakınarak yün halılarınızı ilk günkü parlaklığı ile teslim etmektedir. Halı yıkama makinemizin temizlik ayarları halınızın türüne göre yapılmaktadır.

Saggy Halı Yıkama

İlk bakıldığında post görünümünü andıran uzun iplikli olan halı türüdür. Zaten İngilizcedeki kelime anlamı da taranmamış tüylü demektir. Model olarak deri ve yün gibi doğal elyaflardan veya akrilik, polyester gibi sentetiklerden yapılabilir. Hatta %70 polyester %30 polipropilen gibi karıştırılmış kumaşlardan oluşabilir. Rahat ve yumuşak dokusu ile bize konforlu bir his verdiğinde çok fazla tercih edilmektedir. Ancak uzun ipleri sebebiyle tozu derinlere sakladığından temizliği çok dikkatli olacak şekilde yapılmalıdır. Aksi takdir de bu rahatlık ve konforun yanı sıra o uzun ve şirin tüylerin arasına saklanmış zor ve kir zerrecikleri yüzünden alerjik rahatsızlıklar boy gösterebilir. Bu konuda yapılması en doğru hareket uzman olan halı yıkama fabrikalarından hizmet almaktır. Saggy halı için en sağlıklı temizlik yöntemi halı yıkama fabrikalarına başvurmak. Çınar Halı Yıkama Fabrikası bunun için her zaman halı yıkama hizmetinize hazırdır.

Makine Halısı Halı Yıkama

Tam olarak adından da anlaşıldığı üzere makine halısı el dokumacılığından farklı olarak makine iş gücü ile üretilen halı yıkama işlemine elverişli halı çeşididir. Üretiminde az zaman harcamanın yanı sıra verimli bir üretim potansiyeline de sahiptir. Makine halılarında ilmeler el dokumasındaki gibi düğüm şeklinde olmadığından daha çok atkı iplikleri arasında sıkıştırılmış V yahut U biçiminde iplik parçalarındandır. Makine halılarında keten, jüt ve pamuk ipliklerde kullanılabilir. Bunun sebebi de halının yerde daha düzgün durması ve sağlam yapı da olmasının sağlanmasıdır.
Makine halıları ilmeklerine ve kumaş yapısına göre farklı gruplara ayrılabilir. Ama en yaygın olarak kullanılan tür Wilton tipi halılardır. Halı dokumasında makine devreye girdiğinde iki sistem geliştirilmiştir. Bunlarda ilki Brüksel sistemidir. Daha sonraları bıçaklı teller geliştirilerek Wilton sistemi devreye girmiştir. Telli Wilton halılar daha az üretilen sınırlı model ve renge sahiptir. Yine de farklı çeşit kesitte tellerle yeni ilmek türleri elde edilebilir.


            Fazla talep gören makine halısının temizliği de oldukça önemlidir. Kullanmadığınız halılarınızı katlama yöntemi ile değil rulo yöntemi ile sarılı şekilde muhafaza ediniz. Islak nemli ortamlardan uzak tutunuz. Güneş gören odalarda halılarınızı belli aralıklarla çevirip yönlerini değiştirmenizi öneririz bu sayede halınızın renklerinde solma eskime ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız. Temizlik ve hijyen konusuna gelirsek öncelikle size tavsiyemiz halınızı asla çırpmayın veya döverek temizlemeye çalışmayın. Belirli aralıklarla elektrik süpürgesi ile temizlemeniz yeterli olacaktır. Kesinlikle silerek temizlemeyin ev tipi halı yıkama makineleri ile temizleyin temizlik sonrası mutlaka durulamalısınız. Herhangi bir leke oluşumunda lekeyi kurutmadan müdahale etmek önemli kesinlikle çamaşır suyu gibi ağartıcı kimyasallar kullanmayınız en akıllıca yöntem kendinizi hiç yormadan uzman bir el olan halı yıkama fabrikalarından yardım almaktır. Mesela Çınar Halı yıkama fabrikası olarak biz size seve seve yardımcı oluruz. Tek yapmanız gereken halı yıkama fabrikamızı aramanız. Ücretsiz halı yıkama servislerimiz halılarınızı evlerinizden teslim alacak ve halı yıkama işlemleri tamamlandıktan sonra yine kapınızın önüne kadar gelip teslim edeceklerdir. Bizden alacağınız halı yıkama hizmeti sonrası halı yıkama denince ilk aklınıza gelen adres Çınar Halı Yıkama Fabrikası olacaktır.

Step Halı Yıkama

Step Halı saf yünden üretilmiş sağlıklı bir halı türüdür. İplerinin uzunluğu nedeniyle kirleri derinliklerinde barındıran halı yıkama işlemi zor olan bir halıdır. Ayrıca üretimde kaliteden ödün vermeyen bir halı olduğu için yüksek maliyetli pahalı bir halı çeşididir. Bu nedenle Step halı yıkama işlemi için özen ve dikkat çok önemlidir. Tecrübesiz ellerde halı yıkama işlemine maruz kalmamalıdır. Taban türü diğer halılardan farklı olduğu için diğer halı türleri gibi aynı halı yıkama işlemiyle yıkanamaz. Siz değerli müşterilerimiz bu halıya ödediğiniz paranın çöpe gitmesini asla istemezsiniz. Merdiven altı diye tabir edilen bir halı yıkama fabrikasına denk geldiğiniz taktirde bu hazin son sizin için uzak olmayacaktır. Çınar Halı Yıkama fabrikası olarak uzman halı yıkama ekibimizin desteği ile step halılarınızı ilk günkü temizliğine ve parlaklığına kavuşturma konusunda siz değerli müşterilerimize güvence verebiliriz. Halı yıkama ve diğer hizmetler konusunda kendisini aşmış olan halı yıkama fabrikamızı tertemiz ve yumuşacık olmuş halılarınızı size teslim eder size de bu halıların keyfini sürmek kalır.

El Dokuması Halı Yıkama

Önemli bir kültür mirasıdır el dokuma halıları. El emeği göz nuru harcanarak ince ince ilmek ilmek işlenir her biri. Bu nedenle maddi olduğu kadar manevi de olarak da değer taşır. Yün halının kalitesini hav ipliklerin çeşidi, sıklığı ve düğümlenme şeklinden anlayabilirsiniz. El halısında 2 çeşit düğüm vardır. Bu düğümler Türk düğümü ve İran düğümüdür. Hereke ve Sivas illerinin bazı bölgeleri hariç Batı ve Kuzeybatı İran’da, Kafkasya da Türk düğümü kullanılmıştır. Orta ve Doğu İran’da, Orta Asya, Çin ve Hindistan da yoğun olarak İran düğümü kullanılmaktadır.
Türk düğümü ile dokunmuş olan halı da her ne kadar tüyleri eskiyip dökülse de düğümün lupu kaldığından halının atkı ve çözgüsü görünmez.  Böylece halı deseninin güzelliğini ve rengini daha uzun süre muhafaza edebilir. İran halısında ise aşınma ve dökülme başladığında asimetrik bağlama yöntemi sebebiyle lup olmadığından halının çözgü ipleri görünür. Türk düğümlü halılarının düğümünden çektiğinizde düğümde sökülme olmaz aksine daha da sıkılaşır. İran halılarının düğümünden çekildiğinde sökülme olma olasılığı yüksektir. Türk düğümü yöntemi İran düğümü yönteminden çok daha zordur ve zaman gerektirir. Aynı düğüm sıklığı olan iki halı varsa Türk düğümlü halı tercih edilmesi önerilir. Halı da kalite demek düğüm sıklığı gibi zannedilse de halı satın alırken dikkat edilmesi gereken tek yöntem değildir. Burada devreye giren faktörler şöyledir:

Yünün Kalitesi

Halı da kullanılacak yünün saf olması yani yeni ve kullanılmamış yün olması gerekir. İçinde sentetik ve tabak yünü karışmış olmamalıdır.

Boya Kalitesi

Kullanılan boya kimyasal ise; güneş ışığına ve suya dayanıklı olan boya olduğundan emin olmak gerekir. Aksi taktir de halı yıkama işlemi sonrası hüsrana uğramak istemezsiniz. Özel halılarda kullanılan kök boya sistemi uygulanmış ise boyama işleminin uygun koşullarda yapılmış olması gerekir. Kök boya solmayan ve boyama yapmayan boyalar olarak bilinse de işlem yanlış yapıldı ise kök boyalı halılarda da solma görülecektir. Kimyasal ve kök boyalı halıları birbirinden ayıran bir diğer özellik kök boyalı halıların renklerinin daha canlı ve ilgi çekici olmasıdır.

Desen estetiği ve halıya uygulanması becerisi

Halı modeli tasarlamak çok fazla zahmet ve zaman gerektiren zor bir iştir. Bunun için çok uzun yıllar tecrübe sahibi olmak gereklidir. Bir modelin dokunacak halının planına uygun şekilde tasarlanması için kalite bilgisi tecrübesi çok önemlidir. Renklerin modeller uyum içerisinde olması gerekir.

Düğüm Sıklığı ve Düğüm Özelliği

Halı sektöründe kalite denildiğinde anlam karmaşası yüzünde düğüm sıklığına bakmak yeterli zannedilmektedir. Ancak düğüm sıklığı ne kadar çok halı o kadar kaliteli anlayışı doğru değildir. Düğüm sıklığı fazla olsa da yününün ve boyasının kalitesinin düşük kullanıldığı bir halı kaliteli halı sınıfında yer alamaz. Bu nedenle de düğüm sıklığı kaliteli halı göstergesi olarak tek başına yeterli değildir.

Firma Garantisi

Kaliteli bir el halısı almak için belirtilen özellikler alıcılar tarafından anlaşılması zor bir durumdur. Bu nedenle halı aldığınız firmanın kaliteli olmasına ve güvenilir olmasına özen gösteriniz ilk halı yıkama işlemi sonrası hüsrana uğramak istemezsiniz. Bunun yanı sıra mutla firma garantisi isteyiniz.

Halı olsun kilim olsun her birinin uzun ömürlü olabilmesi için düzenli olarak bakımın yapılması gerekmektedir. Tüylerin yönlerine göre halılarınızı hafta da 1 veya 2 defa ön yüzünü ayda 1 olacak şekilde de yandan katlayarak arka yüzünü süpürmeniz önerilir. Uzun süre neme maruz kalan halılar çürüyebileceğinden su ve rutubete maruz kalmış olan halılarını vakit kaybetmeden kurutmanız gerekir. Halı yıkama fabrikamızda bütün bu işlemler otomatik olarak yapılmaktadır. İşinde uzman halı yıkama kadromuz gülen yüzüyle ve senelerin vermiş olduğu tecrübe birikimiyle kaliteli hizmetten ödün vermez. El dokuma halıları hem değerli hem de maliyeti yüksek olan bir halı türü olduğundan halı yıkama aşamalarında halının türüne uygun olacak şekilde işleme alınmakta dokusuna uygun şekilde halı yıkama makinemizde işlem görmektedir.

Tıkla Ara