Web Tasarım 2k Dijital tarafından yapılmıştır.
                    
Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

         Çınar Halı Yıkama Fabrikası olarak halı yıkama hizmetinin yanı sıra koltuk yıkama hizmeti konusunda da her daim hizmetinize hazırız. Halı yıkama hizmetinde ne kadar uzun zamandır uzman isek koltuk yıkama hizmetinde de bir o kadar bilgi ve tecrübeye sahibiz. Evlerinizin en çok kullanılan eşyası olan koltuklarınızın hijyen ve temizliği oldukça önemlidir. Ancak koltuk yıkama yapmak koltuk yıkama makinesi olmadan pek de mümkün değildir. Her evde bir koltuk yıkama makinesi olduğu da söylenemez. Ayrıca koltuk yıkama makinesi olan evlerin hanımlarının da her zaman koltuk yıkamaya zaman ayıracak vakti ve gücü olması mümkün değildir. Koltuk yıkama konusunda çalışan kadınlardan hiç söz etmedik bile. Ev hanımları bile koltuk yıkama konusunda zorluk çekerken çalışan kadınlar için koltuk silme veya koltuk yıkama daha da zor olacaktır elbette. Çağımız kadınların büyük çoğunluğunun çalışma hayatında olduğu bir çağ olduğu için bu tip derin temizlik işleri özellikle de koltuk yıkama için ne harcayacak zamanları ne de sarf edecek güçleri olacaktır. Zaten çalışma hayatı dışardaki yoğun tempo varken elbet siz kadınların da kaliteli zaman geçirme hakkı vardır ve bu zamanı koltuk yıkama yaparak doldurmak hiç de adil olmayacaktır. 

Çoğu ev hanımı, iş kadını olsun koltuk yıkama yerine silerek temizlemeyi tercih etmektedir. Buda kirli koltuğun sadece yüzeysel olarak temizlenmesine neden olmaktadır. Koltuk yıkama işlemine girmeden koltuklarınız derinlemesine temizlenmiş olmayacaktır. Eminiz sizin de koltuk yıkama yerine silme işlemi yaptığınız da içiniz rahat etmiyordur. Ama özellikle çalışan bayanlar zaten dışarıda yoğun bir tempo içinde olacaklarından ancak koltuk yıkama yerine koltuk silmeye zaman ayırabilirler. Belki sadece koltuğun yüzündeki tozu almış olmanın yüzeydeki belli başlı bazı lekeleri çıkarmış olmanızın rahatlığı vardır içinizde. Oysa koltuk kumaşının altına derinlere inmiş olan kir ve bakteriler hala yerinde duracaktır. Ayrıca her koltuğun kumaşı silmeye elverişli değildir. Siz silerek temizleme konusunda ısrar ederseniz koltuğunuzun kumaşı zedelenecek ve eskiyecektir.

Ayrıca koltuk silmek ciddi kol gücü gerektirecek sizin fazla efor sarf etmenizi sağlayacak zor bir temizlik işidir. Üstelik onca çabanıza da değmeyecek emin olun. Çünkü derinlerde yerleşmiş gözle göremeyeceğiniz bakteriler vardır. Eminiz bir çoğunuz koltuklarınızda uzanarak da zaman geçiriyorsunuz. Siz silerek temiz olduğunu zannettiğini koltuklarınızda uzanırken koltuk içinde yerleşmiş bakteriler teninizle temas halinde olacak bunu bir düşünün isteriz. Özellikle de çocuklu evler koltuk yıkama konusunda daha hassas davranmalıdır. Çocuklu evlerdeki koltuklar diğer evlere göre daha fazla kir ve lekeye maruz kaldıkları için daha sık koltuk yıkama işlemine girmeye ihtiyaçları olur. Çünkü çocuklar sürekli ellerinde ufak tefek atıştırmalıklarla dolaşmaya bayılırlar birde ellerinde çikolatalı süt meyve suyu varsa sonuç kaçınılmazdır. Koltuk yıkama k artık şart olmuştur.

İşte biz Çınar Halı Yıkama Fabrikası olarak özenle koltuk yıkama hizmeti verip sizi tüm bu dertlerden kurtarıyoruz. Üstelik bunu bizzat evinize gelip yerinde koltuk yıkama hizmeti vererek yapıyoruz. Koltuk yıkama işleminde koltuk kumaşınızın türünü de dikkate alarak koltuk yıkama yapıyoruz. Profesyonel ekibimizin eliyle koltuklarınız yüksek kalite en son teknoloji olan taşınabilir koltuk yıkama makinemiz sayesinde derinlemesine temizlenir. Üstelik koltuk yıkama hizmeti için bizi arayıp randevu talep etmeniz yeterli hem size hem de bize uygun gün ve saat belirlenerek evinize kadar gelip yerinde koltuk yıkama hizmeti veriyoruz. Evet aynen öyle uzman güler yüzlü ekibimiz evinize gelip koltuk yıkama makinemizle özenle ve derinlemesine koltuk yıkama hizmeti verecektir.

Bizden aldığınız koltuk yıkama hizmeti sonrası inananız koltuklarınızda gözle görülür bir fark olduğunu sizde fark edeceksiniz hatta bundan sonra koltuklarınızı sadece silmek içinize sinmeyecek. Bununla beraber size sunduğumuz koltuk yıkama hizmetimiz esnasında koltuk yıkama makinemizde ayrı bir hazneye dolan kirli suyu gördüğünüzde hayretler içinde kalacaksınız.Koltuk yıkama esnasında oluşan o su asla tahmin edemeyeceğiniz boyutta kir ve bakterinin koltuklarınıza yerleşmiş olduğunu görmenizi sağlayacak. Şunu da unutmayın en azından 6 ayda bir mutlaka koltuk yıkama hizmeti almalısınız. Ama merak etmeyin işte biz bunun için varız. Her hizmetimiz gibi koltuk yıkama hizmetimizde müşterilerimizin yüzünü güldürür sonuçlar ortaya koyuyor ve koymaya da devam edecektir. 

Bizim işimiz hijyen üzerine ve bu konuda hem yılların hem de verilen hizmetlerin getirdiği derin bir tecrübeye sahibiz. Siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz koltuk yıkama hizmeti almak isterseniz mutlaka iyi ve dikkatli bir seçim yapmalısınız. Olurda koltuk yıkama konusunda hiçbir tecrübe ve bilgi sahibi olmayan bir koltuk yıkama firmasından koltuk yıkama hizmet alırsanız bu size telafisi olmayan durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Zira bazı koltuk yıkama firmaları kendilerini uzman zannetmekte kendileri gibi sizleri de kandırıp hüsran dolu bir sonuç bırakmaktadır. Bunun gibi firmaların koltuk yıkama daki temizlik anlayışı da çok başkadır. Size üzerinde koltuk yıkama öncesi zaten var olan lekeleri olduğu gibi kalan koltuklar bırakırlar. Koltuk yıkama piyasasına göre uygun olan fiyatlar sunup sizi kendilerine çekebilirler ama biraz fazla maliyetten kaçmak size yepyeni bir koltuk takımı almaya mal olabilir bunu da unutmayın lütfen.

Daha az ödedim bütçem zarar görmedi derken daha büyük bütçe kayıpları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir kere daha önce de söz ettiğimiz gibi yıkanacak olan koltuğun kumaş tipini bilmek ve koltuk yıkama makinesinin ayarlarını o koltuğun kumaşına göre yapmak çok önemli. Yanlış bir koltuk yıkama işlemi sonrası koltuk kumaşlarınızda eskime yıpranma ve hatta yırtılma bile olabilir. Daha da önemlisi koltuk yıkama işleminde kullanılacak olan koltuk yıkama şampuanı. Öncelikle koltuk yıkama şampuanının koltuk kumaşınıza uygun anti bakteriyel kimyasallardan hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.    

Özel günlerinizi artık dert etmeyin. Bayramlar, konuk ağırlamalar olsun koltuklarınız mı kirli acil koltuk yıkama hizmeti mi almanız gerekiyor hemen bizi arayın koltuk yıkama ekibimiz istenilen gün ve saatte koltuk yıkama hizmeti vermek için ücretsiz olarak evinize gelsin.

            Evinizde evcil hayvanınız mı var, sık sık misafir ağırlamak zorunda mı kalıyorsunuz, etrafa sürekli bir şeyler döküp halı ve koltuklarınızı kirleten mini mini yaramaz çocuklarınız mı var? Koltuğunuza meyve suyu mu döküldü, koltuklarınızın üzeri kedi, köpek kılı ya da idrarı mı oldu, çay, kahve vs. mi döküldü. Tüm bu lekeler size kabus gibi geliyor değil mi? Bırakın bunları sizin yerinize Çınar Halı Yıkama fabrikası düşünsün. Her türlü kir ve lekeye uygun leke çıkarıcı ürünlerle koltuk yıkama yaparak sizi tüm bu dertten kurtarmak için her zaman koltuk yıkama ve diğer hizmet taleplerinize hazırız.

Herkesin evinde aynı kumaş türünde koltuk yoktur. Bazı kişiler zevklerine göre seçim yapar gözlerine güzel gelen hangi koltuk takımı olursa onu alırlar. Bazıları da kaliteli olduğunu düşündükleri koltuk kumaşı hangisi ise o kumaştaki koltuk ve kanepe modellerine bakarlar. Bir de kolay temizlenebilen leke tutmayan kumaş hangisi ise o koltuk takımını tercih eden kişiler vardır.

Tüm bunların hiçbir önemi yok. Koltuk kumaşınız hangi tür olursa olsun. İster tay tüyü kumaş kaplı koltuk takımı, ister kadife kumaş kaplı koltuk takımı, ister saten veya deri kumaş kaplı koltuk takımı olsun. Nasıl temizlenir nasıl koltuk yıkama yapılır derdine son! Koltuk takımı alırken bile bunları düşünmenize gerek yok. Siz değerli müşterilerimiz lütfen rahat olun biz sizin için her şeyi düşünüyoruz. Çınar halı yıkama fabrikamız koltuk yıkama yaparken koltuk kumaşınızın hangi tür olduğunun analizini yapıyor. Koltuk kumaşının türüne göre koltuk yıkama hizmeti veriyoruz. Koltuk yıkama işlemi yapılacak olan koltuk takımınızın kumaş analizi yapıldıktan sonra kumaş türüne uygun ayarlamalar fırça ve deterjanlar seçilerek koltuk yıkama işleminize başlıyoruz. Hatta koltuk yıkama işlemi aşamalarından biri olan vakumlama işlemi yaparken bile vakumlama devrini koltuk takımınızın kumaşına göre ayarlıyoruz.

Çınar halı yıkama fabrikası olarak size sunacağımız koltuk yıkama hizmeti sonrası eğer koltuklarınız kirlenmesin diye üzerine örtü seriyorsanız onlar da birer tarih olacak sizin için. Bir düşünsenize binlerce lira ödeyip büyük bir hevesle aldığınız oturma grubu ya da kanepelerinizi daha hevesini alamadan aman kirlenmesin endişesi ile farklı türde belki de farklı bir renkte olan kumaş parçaları ile örtüyorsunuz. Siz o koltukları saklamak için almadınız öyle değil mi? Çınar halı yıkama fabrikamızdan koltuk yıkama hizmeti alıp sonucu gördükten sonra artık koltuklarınızı o örtülerle saklamadan rahat rahat kullanabileceksiniz. Çok kısa sürede verilecek olan koltuk yıkama hizmet sonrası bu kadar endişeye değmediğini siz de göreceksiniz. Ayrıca tecrübelerimizle sabit olan bir konu daha var ki koltuk yıkama işleminde sadece kumaşın temizlenmiş olması o koltuğu temiz yapmaz.

Koltuk yıkama işleminde önemli olanın sadece koltuk kumaşının temizlenmesi yeterli zanneder çoğu müşterimiz. Ancak o kumaşın altını kaplayan süngeri de unutmamalılar. Asıl kir ve bakteri o süngerin içine yerleşmektedir. Bu bakteriler gözle görülmeyen türde bakteriler olduğu için bunun farkında olmamanız normal elbette. Ama bilmelisiniz ki yanlış bir koltuk yıkama uygulaması sonrası temiz olduğunu sandığınız koltuklar çok geçmeden kir kusabilir. İşte bu kir koltuk kumaşının altındaki süngerden gelmektedir. Koltuk yıkama hizmetini tecrübesiz ellerde yaptırırsanız bu durumla sizin de karşı karşıya kalmanız oldukça mümkündür. Bizi arayıp koltuk yıkama talebinde bulunmak isteyen birçok müşterimiz acaba koltuk yıkama sonrası kumaş kusma yapar mı diye sormaktadır. Bu sorunun çok sorulması çok fazla müşterinin koltuk yıkama sonrası mağdur edildiğinin göstergesidir.

Koltuk yıkama hizmeti için bizi aradığınızda merak ettiğiniz ne varsa sorup tecrübeli koltuk yıkama kadromuzdan istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Koltuk yıkama kadromuz size seve seve yardımcı olacak ve koltuk yıkama hizmetimiz ve koltuk yıkama aşamalarımız hakkında istediğiniz bilgiyi sizinle paylaşacaktır.

Halı yıkama fabrikamız koltuk ve çekyatlarınızı yerinde koltuk yıkama yaparken şu aşamaları kullanır;

Koltuk Yıkama Yapılacak Olan Koltuk Kumaşı Analizi

Yerinde koltuk yıkama hizmeti vermek için gerekli tüm teçhizatı alıp koltuk yıkama yapmak için evinize gelen tecrübeli koltuk yıkama ekibimiz önce koltuk kumaşınızın türünü inceleyip analiz eder ve ona göre sırasıyla diğer koltuk yıkama aşamalarına geçer.

Koltuk Yıkama da Kullanılacak Olan Kimyasalın Hazırlanması

Koltuk yıkama işlemine başlamadan önce yapılan koltuk kumaş analizi sonrası belirlenen kumaş türüne uygun olacak anti bakteriyel şampuanlarla gerekli kimyasal hazırlanır.

Köpürtme İşlemi

Koltuk yıkama işlemi için hazırlanan kimyasal koltuk yıkama makinesinin püskürme fırçası ile koltukların üzerine püskürtülerek kirler ve varsa lekeler yumuşatılır. Şayet lekeler var ise lekenin türü tespit edilip özel anti bakteriyel leke çıkarıcılar lekelerin üzerine püskürtülüp fırçalama işleme ile müdahale edilir.

Vakumlama İşlemi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere koltuk yıkama yapılacak olan koltuğun kumaşının narinliğine göre vakumlama makinesinin uygun devir ayarı yapılır. Sonrasında güçlü vakum makinesi ile koltuk takımlarınız en derinlerindeki toz ve kirlerden arındırılır. Güçlü vakumu sayesinde koltuklarınız fazla sudan da arındırılarak daha hızlı kurumasına zemin hazırlanır.
Vakumlama işleminin tecrübeli ellerde en doğru şekilde yapılması koltuk yıkama işlemi bitmiş koltuklarınızın daha sonradan leke veya kir kusması gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalmanızı önler.

            Çınar Halı Yıkama Fabrikası siz değerli müşterilerini asla mağdur etmez. Size memnun kalacağınız ve seve seve tekrarını talep edeceğiniz bir koltuk yıkama hizmeti sunar. İster halı yıkama ister koltuk yıkama hizmeti olsun her bir hizmete gereken önem ve özeni gösterir. Sayısız müşteri portföyümüz de bunun en büyük delilidir. Yıllardır aynı müşterilerine hizmet vermenin yanı sıra her geçen gün yeni yeni müşteriler yeni yeni gülen yüzler ekliyoruz müşteri portföyümüzün arasına.

Sizlerden gelen olumlu dönüşler bizim zaten aşkla çalıştığımız işimize daha da sıkı sarılmamızı sağlamakta bunun getirisi olarak da her geçen gün daha da yenileşmekte ve gelişmekteyiz. Sizlere daha iyi hizmet vermek adına teknolojiyi de yakından takip edip koltuk yıkama ve diğer hizmetlerimizi daha iyi yapabileceğimiz teknolojik ürünleri fabrika bünyemizde bulundurmaya özen göstermekteyiz. İşte bizim diğer koltuk yıkama firmalarından olan bir diğer farkımızda budur. Koltuk yıkama makinelerimiz son teknoloji olan koltuk yıkama makineleridir. Müşterilerimiz bizim için çok değerli olduğundan onlara en iyi hizmeti vermek için hiçbir masraftan kaçınmıyor elimizde olan koltuk yıkama makinelerinin daha iyisi çıkması halinde hemen onu temin etmeye özen gösteriyoruz.

            Bir çok firmada koltuk yıkama hizmetlerine karşı alınacak ücret oturma grubunuzun sayısına, koltuğunuzun türüne ve koltuğunuzun kumaş türüne göre belirlenip değişiklik gösterebilir. Biz Çınar halı yıkama fabrikası olarak kimsenin bütçesini zorlamayacak bir fiyat politikasıyla çalışıyoruz.

Bizi aradığınız da koltuk yıkama yapılacak olan oturma grubunuz hakkında bize vereceğiniz bilgilerle koltuk yıkama hizmeti almak için ne kadar ödeme yapacağınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Sonuç olarak siz de göreceksiniz fiyatlarımız oldukça makul ve bütçenizi asla sarsmayacak boyuttadır. Sadece verdiğimiz halı yıkama hizmeti, koltuk yıkama hizmeti ve diğer hizmetlerimiz ile değil uygum fiyat politikamızla da yüzünüzü güldürmeyi hedefliyoruz.

Step Halı Yıkama

Step Halı saf yünden üretilmiş sağlıklı bir halı türüdür. İplerinin uzunluğu nedeniyle kirleri derinliklerinde barındıran halı yıkama işlemi zor olan bir halıdır. Ayrıca üretimde kaliteden ödün vermeyen bir halı olduğu için yüksek maliyetli pahalı bir halı çeşididir. Bu nedenle Step halı yıkama işlemi için özen ve dikkat çok önemlidir. Tecrübesiz ellerde halı yıkama işlemine maruz kalmamalıdır. Taban türü diğer halılardan farklı olduğu için diğer halı türleri gibi aynı halı yıkama işlemiyle yıkanamaz. Siz değerli müşterilerimiz bu halıya ödediğiniz paranın çöpe gitmesini asla istemezsiniz. Merdiven altı diye tabir edilen bir halı yıkama fabrikasına denk geldiğiniz taktirde bu hazin son sizin için uzak olmayacaktır. Çınar Halı Yıkama fabrikası olarak uzman halı yıkama ekibimizin desteği ile step halılarınızı ilk günkü temizliğine ve parlaklığına kavuşturma konusunda siz değerli müşterilerimize güvence verebiliriz. Halı yıkama ve diğer hizmetler konusunda kendisini aşmış olan halı yıkama fabrikamızı tertemiz ve yumuşacık olmuş halılarınızı size teslim eder size de bu halıların keyfini sürmek kalır.

El Dokuması Halı Yıkama

Önemli bir kültür mirasıdır el dokuma halıları. El emeği göz nuru harcanarak ince ince ilmek ilmek işlenir her biri. Bu nedenle maddi olduğu kadar manevi de olarak da değer taşır. Yün halının kalitesini hav ipliklerin çeşidi, sıklığı ve düğümlenme şeklinden anlayabilirsiniz. El halısında 2 çeşit düğüm vardır. Bu düğümler Türk düğümü ve İran düğümüdür. Hereke ve Sivas illerinin bazı bölgeleri hariç Batı ve Kuzeybatı İran’da, Kafkasya da Türk düğümü kullanılmıştır. Orta ve Doğu İran’da, Orta Asya, Çin ve Hindistan da yoğun olarak İran düğümü kullanılmaktadır.
Türk düğümü ile dokunmuş olan halı da her ne kadar tüyleri eskiyip dökülse de düğümün lupu kaldığından halının atkı ve çözgüsü görünmez.  Böylece halı deseninin güzelliğini ve rengini daha uzun süre muhafaza edebilir. İran halısında ise aşınma ve dökülme başladığında asimetrik bağlama yöntemi sebebiyle lup olmadığından halının çözgü ipleri görünür. Türk düğümlü halılarının düğümünden çektiğinizde düğümde sökülme olmaz aksine daha da sıkılaşır. İran halılarının düğümünden çekildiğinde sökülme olma olasılığı yüksektir. Türk düğümü yöntemi İran düğümü yönteminden çok daha zordur ve zaman gerektirir. Aynı düğüm sıklığı olan iki halı varsa Türk düğümlü halı tercih edilmesi önerilir. Halı da kalite demek düğüm sıklığı gibi zannedilse de halı satın alırken dikkat edilmesi gereken tek yöntem değildir. Burada devreye giren faktörler şöyledir:

Yünün Kalitesi

Halı da kullanılacak yünün saf olması yani yeni ve kullanılmamış yün olması gerekir. İçinde sentetik ve tabak yünü karışmış olmamalıdır.

Boya Kalitesi

Kullanılan boya kimyasal ise; güneş ışığına ve suya dayanıklı olan boya olduğundan emin olmak gerekir. Aksi taktir de halı yıkama işlemi sonrası hüsrana uğramak istemezsiniz. Özel halılarda kullanılan kök boya sistemi uygulanmış ise boyama işleminin uygun koşullarda yapılmış olması gerekir. Kök boya solmayan ve boyama yapmayan boyalar olarak bilinse de işlem yanlış yapıldı ise kök boyalı halılarda da solma görülecektir. Kimyasal ve kök boyalı halıları birbirinden ayıran bir diğer özellik kök boyalı halıların renklerinin daha canlı ve ilgi çekici olmasıdır.

Desen estetiği ve halıya uygulanması becerisi

Halı modeli tasarlamak çok fazla zahmet ve zaman gerektiren zor bir iştir. Bunun için çok uzun yıllar tecrübe sahibi olmak gereklidir. Bir modelin dokunacak halının planına uygun şekilde tasarlanması için kalite bilgisi tecrübesi çok önemlidir. Renklerin modeller uyum içerisinde olması gerekir.

Düğüm Sıklığı ve Düğüm Özelliği

Halı sektöründe kalite denildiğinde anlam karmaşası yüzünde düğüm sıklığına bakmak yeterli zannedilmektedir. Ancak düğüm sıklığı ne kadar çok halı o kadar kaliteli anlayışı doğru değildir. Düğüm sıklığı fazla olsa da yününün ve boyasının kalitesinin düşük kullanıldığı bir halı kaliteli halı sınıfında yer alamaz. Bu nedenle de düğüm sıklığı kaliteli halı göstergesi olarak tek başına yeterli değildir.

Firma Garantisi

Kaliteli bir el halısı almak için belirtilen özellikler alıcılar tarafından anlaşılması zor bir durumdur. Bu nedenle halı aldığınız firmanın kaliteli olmasına ve güvenilir olmasına özen gösteriniz ilk halı yıkama işlemi sonrası hüsrana uğramak istemezsiniz. Bunun yanı sıra mutla firma garantisi isteyiniz.

Halı olsun kilim olsun her birinin uzun ömürlü olabilmesi için düzenli olarak bakımın yapılması gerekmektedir. Tüylerin yönlerine göre halılarınızı hafta da 1 veya 2 defa ön yüzünü ayda 1 olacak şekilde de yandan katlayarak arka yüzünü süpürmeniz önerilir. Uzun süre neme maruz kalan halılar çürüyebileceğinden su ve rutubete maruz kalmış olan halılarını vakit kaybetmeden kurutmanız gerekir. Halı yıkama fabrikamızda bütün bu işlemler otomatik olarak yapılmaktadır. İşinde uzman halı yıkama kadromuz gülen yüzüyle ve senelerin vermiş olduğu tecrübe birikimiyle kaliteli hizmetten ödün vermez. El dokuma halıları hem değerli hem de maliyeti yüksek olan bir halı türü olduğundan halı yıkama aşamalarında halının türüne uygun olacak şekilde işleme alınmakta dokusuna uygun şekilde halı yıkama makinemizde işlem görmektedir.

Tıkla Ara