Web Tasarım 2k Dijital tarafından yapılmıştır.
                    
Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Kış aylarının en çok kullanılan vazgeçilmez ev tekstil ürünü ne diye sorsak ilk akla gelenlerde mutlaka yorgan olacaktır. Yorganın yün, elyaf ve pamuk olmak üzere 3 farklı çeşidi vardır. Herkes kendi isteğine ve ihtiyacına göre seçtiği yorgan türünü hazır olarak alır veya yorgancılara yaptırır. Özellikle de yün ve pamuk yorganın yapılma aşaması çok emek ister.
            Yorgan evlenme çağına gelmiş ya da yeni evlenecek olan gelin adaylarının çeyizinin olmazsa olmazıdır. Özellikle de gelin olacak kızların anneleri yorgan yaptırma konusunda daha hevesli olurlar. Hatta abartılı düzeyde sanki tüm akrabaları ağırlayacakmışçasına yorgan alır veya yaptırır kızlarının çeyizine koyarlar. Sonra bir bakmışsınız evinizde bir dolap dolusu yorganınız var. Peki her şey iyi hoş ama bu yorganlar zamanı gelince nasıl yıkanacak yorgan yıkama çok uzun soluklu ve zor bir iştir. İşte tam bu nokta da ne kadar çok yorganınız varsa o kadar büyük bir kabus içinde hissedersiniz.

            Merak etmeyin bu kabus hiç de uzun sürmeyecek. Çünkü Çınar halı yıkama fabrikası olarak yorgan yıkama hizmetinde de en iyi hizmeti vereceğimizi iddia ediyoruz. Yorgan yıkama hiç de kolay bir işlem değildir. Bunun en büyük nedeni sizler evinize çamaşır makinesi alırken içinde yorgan yıkama da yaparım diye hesap etmeden alışveriş yaparsınız. Haklı olarak makinemde yorgan yıkama da yaparım akla gelebilecek bir durum değildir. Zaten aklınıza gelse dahi çamaşır makinesinde en fazla elyaf yorgan yıkama yapabilirsiniz. Yün ya da pamuk yorganınız varsa bu yorgan türleri maalesef ev tipi çamaşır makinelerinde yıkanamaz. Eğer siz makinemde yorgan yıkama yapılır benim yorganım küçük diye düşünürseniz çok büyük bir hata etmiş olursunuz. Bilmeyenleriniz için söylemek isteriz ki yorgan ve pamuk suyla temas ettiğinde çok fazla ağır olur bu ağırlık çamaşır makinenizin çalışmasını zorlar, kazanına zarar verir ve sonuç olarak çamaşır makineniz bozulur.

Uzman bir yorgan yıkama hizmeti almak size maliyet gibi gözükürken yeni bir çamaşır makinesi almak zorunda kalabilirsiniz. Yeni bir beyaz eşyaya ödeyeceğiniz miktar yorgan yıkama hizmetine ödeyeceğiniz miktarla kıyaslanamaz elbette ki yorgan yıkama ücreti çok ama çok cüzi bir bedel olacaktır. Yorgan yıkama hizmeti almaya mı ihtiyacınız var işte bu noktada biz devreye giriyoruz. Yorgan yıkama hizmeti almak için bizi arayın yeter. Yorgan yıkama hizmet elemanlarımızın adres bölgenize en yakın olanı size yönlendirilip yorgan ve yorganlarınızı evinizden ücretsiz olarak teslim alacaktır. Yorganlarınızın temiz olması sağlığınız açısından çok fazla önem taşır. Siz mışıl mışıl uyurken yorganınız teninizle ve yüzünüzle sürekli olarak temas halinde olur. Hele bir de o yorganlar kirli ise gerisini siz tahmin edin.

Yorgan Yıkama Nasıl Yapılır ?

Yorgan yıkama yöntemi yıllardır farklı farklı yapılabilmektedir. Önce en klasik olan eskilerde beri süre gelmiş olan yorgan yıkama yönteminden bahsetmek isteriz. Bu yorgan yıkama yöntemi çok eskilerde annelerimizin hatta büyükannelerimizin uyguladığı bir yorgan yıkama yöntemidir. Anneleri bu yorgan yıkama yöntemi ile yorgan yıkama yapmayanlar da ya bir komşularında ya da mahallede herhangi bir mahalle sakinin de bu yorgan yıkama yöntemine şahit olmuşlardır mutlaka. Gel gelelim bu yorgan yıkama yöntemi nedir.

            Bin bir emekle yorgan iğnesi ve ipliğiyle belirli bir düzen içinde elle dikilen ya da diktirilen yorganlar dikiş yerlerinden bir bir sökülür. Bu sökme işi bile çok zahmetli bir iştir. Belirli aralıklarla sık sık dikilmiş olan ipleri teker teker sökmek çok zaman alacaktır. Yorganız yün yorgan ise yünler, pamuk yorgan ise pamuklar büyükçe bir leğende deterjanla ayaklar altında çiğnene çiğnene yıkanır.

İyice yıkanan yün ve pamuklar yine temiz büyük bir leğende duru suyla deterjan ve köpüğünden arındırılır. Yorgan yıkama işlemi böyle düşününce zevkli bile gelmiş olabilir size ama hiç de öyle gözüktüğü gibi kolay bir işlem değildir yorgan yıkama. Yorgan yıkama aşamaları henüz bitmedi. Durulanan yün veya pamuklar temiz bir yerde parçalar ayrı ayrı olacak şekilde güneş alacak bir yerde iyice kurutulur. Bitti mi hayır daha yeni başlıyoruz. Kurumaya bırakılan yün ve pamuklar yün çubuğu denilen bir ağacın dalı ile yere vurarak iyice saatlerce dövülür.

Bu dövme işleme yorgan yıkamanın en önemli aşamalarındandır. Bu yün dövme işlemi ile yünlerin birbirinden ayrılıp, yorgan yıkama işleminden geçmiş olan yorgan yeniden yapılırken daha dolgun durmasını sağlar. Saatler ve günler harcadığınız tüm bu yorgan yıkama süreçlerinden sonra son olarak kirlendiği için söküp yıkadığınız temiz yorgan yüzüne bin bir emekle yıkayıp günlerce kurumasını beklediğiniz ve çubukla döve döve istediğiniz kıvama getirdiğiniz yün veya pamukları belirli bir düzen içinde yerleştirip dikmeye başlayabilirsiniz. Yine aynı özen ve düzenle 2 3 parmak aralıklarla dikilen yorganlarınız seneye aynı aşamalardan geçmek üzere kullanıma hazır hale gelmiştir.

İtiraf edin okurken bile yoruldunuz öyle değil mi? Yaz mevsiminde yorgan yıkama yapmak bunca emeğe rağmen olması mümkün bir işlemdir ama bir de kış ayında olduğunuzu düşünsenize. Yorgan yıkama işi nerde nasıl yapılacak. Hadi bir şekilde yorgan yıkama yaptınız diyelim o yorganın yünü, pamuğu nerde kuruyacak, yünler bu soğukta belki de yağmurda nerde dövülecek. Kışın yıkamam yazı beklerim diyebilirsiniz ama acil bir durum söz konusu olabilir. Yorganınızın başına her an bir şey gelebilir. Mesela evde küçük bir çocuğunuz varsa üşüttüğü için ya da tuvalet alışkanlığına yeni alışmaya başladığı için gece altına kaçırabilir. Hemen hemen her küçük çocuğun en az bir kere bile olsa başına gelmiştir bu durum öyle değil mi? Hele bir de kışın ortasındaysanız vay halinize eyvah eyvah… demiyoruz elbette.

            Hiç böyle bir sorunla karşılaşmasanız dahi gardıropta ya da kimilerinin yüklük dediği yerlerde üstü üste istiflenmiş olan yorganlarınız sık sık havalandırılmaya ihtiyaç duyar. Evinizde nem ya da rutubet varsa bu ihtiyaç normalden çok sık yapılması gereken bir zorunluluk halini alır. Ama herkes bunu biliyor diyemeyiz bizzat müşterilerimizden birebir yaşayıp bizden destek alanlar var. Kışın yorganlarını kullanmak için yüklük ya da gardıroplarını açtıklarında evlerindeki nem ve rutubetin neden olduğu kötü bir manzara onları bekleyecektir.

Nemden çil çil olmuş yorganlar ve ağır bir küf kokusu. Mevsim kış bu yorganlar sökülüp tekrar yapılamaz da. O ağır kokuyla kullanmaya kalkarsanız gece boyunca düzenli nefes alamaz ve hatta alerjik rahatsızlıklara zemin hazırlarsınız. Geriye tek çözüm kalıyor o da yorgan yıkama hizmeti almak. Yorgan yıkama hizmeti almadan o yorganları tekrar kullanmanız mümkün değildir. Hem düşünsenize buz gibi havada ısınmak için üzerinize o kötü nem kokulu yorganlar yerine yorgan yıkama yapılmış ve tertemiz misler gibi kokmuş yorganınızı örteceksiniz.

            Çınar halı yıkama her hizmeti için olduğu gibi yorgan yıkama için de dört mevsim hizmetinizde. Yorgan yıkama için mevsimin kış olması bizi korkutmuyor sizi de korkutmasın artık. Yorgan yıkama hizmeti mi lazım. Çocuğunuz gece altını ıslattı yorganınız mı kirlendi acil yorgan yıkama mı yapılması gerek dert tasa kalmadı. Yüzünüzü güldürecek yorgan yıkama hizmeti ile Çınar halı yıkama fabrikası var. Yorgan yıkama hizmeti için ücretsiz evden teslim alma ve ücretsiz teslimat yorgan yıkama hizmeti ile sizlerle.

Yorgan Yıkama İşleminiz Hangi Koşullarda Gerçekleşir ?

Yorgan yıkama hizmeti almak için Çınar halı yıkama fabrikamızı arayan müşterilerimizle öncelik olarak hem onlara hem de bize uygun gün ve saati belirleyerek randevu oluştururuz. Belirlenen gün ve saate yorgan yıkama servisimiz ücretsiz olarak adresinize gelerek yorgan yıkama işlemine girecek olan yorgan veya yorganlarınızı evinizden teslim alır. Size yorgan yıkama yapılacak olan yorganlarınıza karşılık yorgan yıkama hizmet makbuzu verilir.

            Bir kere şunu bilmenizi isteriz ki yorgan yıkama hizmeti her hizmetimiz gibi hijyenik bir ortamda büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz halı yıkama fabrikalarının tıpkı halıları yıkadıkları gibi yorganları da yere serip yorgan yıkama yaptıkları hijyenden yoksun bir ortamda yorgan yıkama yapmıyoruz. Yorgan yıkama ya da diğer hizmetler olsun hiçbir ürün asla yerle temas etmiyor. Yorgan yıkama işlemi özel son teknoloji olan yorgan yıkama makinelerinde yapılıyor.

Yorgan Yıkama Hangi Makine İle Yapılır ?

Çınar halı yıkama fabrikamıza gelen yorganlarınız evde kullandığınız çamaşır makinelerinize benzeyen ancak çok daha büyük sanayi tipi en son teknoloji yorgan yıkama makinelerinde özel yorgan yıkama şampuanları ile yıkanır. Öncesinde eğer varsa lekeler için yorgan yıkama ya özel leke çıkarıcılar kullanılır ve lekelerin yumuşaması için bir süre bekletilir.

Yorgan Yıkama İşleminde Kurutma Nasıl Yapılır ?

Yorgan yıkama makinelerinde tüm kir ve tozdan arındırılan yorganlarınız özel kurutma odalarına alınır. Yorgan yıkama aşamaları her hizmetimizde olduğu gibi büyük bir özen ve düzen içinde yapılır. Yorgan yıkama işleminden geçmiş olan yorganlarınızın kuruduğundan emin olduktan sonra paketleme işlemine geçiyoruz. Sonrasında sizi arayıp yorgan yıkama hizmetinizin tamamlandığını ve yorgan yıkama işleminden geçip pırıl pırıl olmuş yorganlarınızı size teslim etmek için müsaitlik durumunuzu öğreniyoruz.

Yorgan Yıkama İşleminde Kurumadan Sonra Hangi İşlem Yapılır ?

Şeffaf hijyenik ambalajlarla hazır hale gelen yorganlarınızı servis araçlarımıza yükleyerek adresinize teslim edilmek üzere yola çıkarırız. Teslim aldığınız yorgan yıkama işleminden geçmiş olan yorganlarınızı açtığınızda gördüğünüz sonuçtan memnun kalacağınıza eminiz. Hatta gülen yüzünüzü görür gibiyiz. Sizin gülen yüzünüz bizim en büyük referansımızdır.

Bizden aldığınız ilk hizmet yorgan yıkama hizmeti ise aldığınız hizmetin sonucu olarak diğer hizmetlerimiz için de bizimle irtibata geçeceğinize eminiz. Yorgan yıkama hizmetimizde olduğu gibi diğer hizmetlerimizde de en az aynı memnuniyeti alacağınızı garanti edebiliriz. Yorgan yıkama hizmetimiz dahil tüm hizmetlerimizde uzun soluklu tecrübe ve bilgilere sahibiz. Bu nedenle de kendimize ve özellikle de hizmetlerimize güvenimiz tam. Sizi her zaman memnun etmek için en son teknoloji olan yorgan yıkama, halı yıkama ve koltuk yıkama makinelerini temin edip hizmetlerimizde onları kullanmaya özen gösteriyoruz.

Dilediğiniz araştırmayı yapabilir hizmetlerimiz hakkında müşterilerimizden gelen geri bildirimleri kontrol edebilirsiniz. Yorgan yıkama ve verdiğimiz her hizmette sayısız memnuniyet ve büyük bir müşteri potansiyeline sahibiz. Yorgan yıkama hizmeti dahil her hizmetimiz konusunda bizlerden öğrenmek istediğiniz ne varsa her zaman seve seve yardım oluruz. Geri planda fabrikamız bünyesinde harika bir ekip var.

İşlerini fazlasıyla ciddiye alan yorgan yıkama ve diğer hizmet elemanlarımız gülen yüzleri ile sizleri memnun etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Çınar Halı yıkama fabrikası yorgan yıkama hizmeti ve ihtiyaç duyduğunuz her hizmette fiyat konusunda da hizmetlerinin neticesi gibi yüzünüzü güldürecektir.

Tıkla Ara